foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Old Bikes OnlyNOCĄ PO ROZTOCZU

"Kronika Tygodnia", nr 25 (861)

NASZ PATRONAT
Już w ten weekend odbędzie się pierwszy Nocny Rajd Motocykli Zabytkowych - Kresy 2008 od 4 do 6 lipca

Roztocze stanie się małą ojczyzną właścicieli i miłośników starych motocykli. Organizatorzy za stare, uznali pojazdy wyprodukowane przed 1984 rokiem. Największą atrakcją zlotu będzie nocny rajd po szlakach Roztocza.

Pierwszy zawodnik rajdu wyruszy w piątek, 4 lipca, o godz. 21 z Horyńca Zdroju. Nocna wyprawa zakończy się w Majdanie Sopockim około 2-3 nad ranem. W sobotę około godz. 14 pasjonaci starych jednośladów dotrą do Zamościa, zaprezentują się na Rynku Wielkim. Będą uczestniczyć w konkursach sprawnościowych. Wieczorem motocykliści zameldują się w Majdanie Sopockim, I a w niedzielę powrócą do Horyńca. W sumie przejadą około 150 kilometrów.

Szczegółowy program oraz zgłoszenia do rajdu można znaleźć na stronie http://www.rajd.motocykli.zabytkowych.pl/.

„Kronika Tygodnia" objęła patronat medialny nad tym przedsięwzięciem. MH

NOCNY RAJD
"Gazeta Miasta", nr 13 (28)

Wszystkich miłośników motocykli zabytkowych już niebawem czeka nie lada atrakcja — „I Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych". W dniach od 4 do 6 lipca br., amatorzy dobrej zabawy spotkają się na trasie z Horyńca - Zdroju do Zamościa. Dlaczego rajd nocny? Ponieważ uczestnicy wyruszą o zmroku 4 lipca z Horyńca - Zdroju, aby sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie, koncentracji, refleksu. Jednak taki rajd to nie tylko przyjemność. Trasa rajdu wynosi ok. 150 km. To nie mało, biorąc pod uwagę fakt, że motocykle są już wiekowe. Start - 4 lipca br., Horyniec - Zdrój, od godz. 15.00. Więcej informacji na stronie www.rajd.motocykli.zabytkowych.pl

RAJD ZABYTKOWYCH
"Tygodnik Zamojski" nr. 27 (1489)


Kresowe Bractwo Motocyklowe „Biały Kruk" organizuje I Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych Kresy 2008. Uczestnikami imprezy mogą być kierowcy motocykli wyprodukowanych do 31 grudnia 1983 roku, zachowanych i utrzymanych w oryginalnym stanie.

Uczestnicy wyruszą w trasę 4 lipca o godz. 21 z Horyńca - Zdroju (woj. podkarpackie, powiat lubaczowski). Będą polegać na mapach i zmyśle orientacji (w nocy przejadą ok. 50 km). W czasie licznych przystanków sprawdzianom poddana będzie ich wiedza na temat dawnej motoryzacji. 5 lipca, już za dnia, odwiedzą najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza. Około godz. 14 rajdowcy dojadą do Zamościa. Meta rajdu zlokalizowana będzie na Rynku Wielkim.

Późnym popołudniem motocykliści wrócą do bazy zlotu, do stanicy harcerskiej w Majdanie Sopockim. Tutaj, po ogłoszeniu wyników rajdu i rozdaniu nagród, odbędą się koncerty zespołów Śrubka i Spiral. Rajd zakończy się 6 lipca w Horyńcu - Zdroju. Łącznie motocykliści pokonają ok. 150 km po drogach Roztocza.

kk

DZIŚ RUSZA RAJD NOCNY MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH
www.dziennikwschodni.pl 10 lipca 2008 LINK

Użytkownicy i kolekcjonerzy zabytkowych motocykli dziś w nocy pokonają trasę Horyniec–Zamość. Uczestnicy Rajdu Nocnego Motocykli Zabytkowych wyruszą w trasę z Horyńca-Zdroju na Podkarpaciu dzisiaj o zmroku.

Będą polegać wyłącznie na mapach i swoim zmyśle orientacji. Na licznych przystankach sprawdzą swój refleks i wiedzę na temat dawnej motoryzacji.

W sobotę rajdowcy odwiedzą najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza, m.in. browar w Zwierzyńcu. Po południu powitają ich mieszkańcy Zamościa. Na Rynku Wielkim zaplanowano m.in. wybory najpiękniejszego motocykla i najbardziej stylowo ubranego motocyklisty. W niedzielę motocykliści wrócą do Horyńca-Zdroju.

W rajdzie udział wezmą jedynie maszyny oryginalne, odrestaurowane, które mają co najmniej 25 lat.