foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Old Bikes OnlyHistoria: Jednym z ciekawszych wydarzeń motocyklowych historii Polski był Ogólnopolski Zjazd Gwiaździsty Samochodowy i Motocyklowy organizowany przez lwowski Klub Motorowy Związku Strzeleckiego. Ostatnia, trzecia edycja odbyła się 3-4 września 1938 roku na okoliczność XVIII Targów Wschodnich we Lwowie.

W Zjeździe Gwiaździstym pojazdy biorące udział startowały z różnych stron kraju o wyznaczonej godzinie i jechały do miejsca wyznaczonej mety, która otwarta była przez dwie godziny. Wygrywał ten zawodnik (klub), który zdobył najwięcej punktów, obliczonych na podstawie liczbyi przejechanych kilometrów, przewiezionych pasażerów i kategorii pojazdu. 

Start do Zjazdu zaplanowano na godz. 9:00, 3 września. Meta miała miejsce we Lwowie przed Ratuszem i otwarta była od 9:00 do 11:00, 4 września. W Zjeździe wzięła udział rekordowa liczba pojazdów - 78 motocykli i 57 samochodów z obsadą około 300 osób. Uczestnicy przejechali łącznie prawie 43 000 km, co także było rekordem w dotychczas organizowanych zjazdach w Polsce.

Po zamknięciu mety o godzinie 11-tej pojazdy biorące udział w zjeździe zwartą kolumna ruszyły głównymi ulicami miasta budząc żywe zainteresowanie wśród publiczności. Po wspólnym obiedzie uczestnicy wjechali na Targi Wschodnie. Po zwiedzeniu Targów nastąpił wspólny przejazd przed Ratusz, gdzie o godz. 20. w Sali Rady Miejskiej wręczono nagrody. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele wojewody, prezes Związku Strzeleckiego, oficerowie Z.S., wiceprezydent i prezydent Lwowa. Nagrody wręczał prezydent miasta, poseł Stanisław Ostrowski.